‘Yol ve Passolig Sorunu Giderilirse Oynanabilir’

Yeni sezonun başlamasına bir aydan daha kısa bir süre kalırken, Evkur Yeni Malatyaspor’un Süper Lig’de maçlarını oynayacağı Malatya Stadyumu’nda eksiklerin giderilmesi için çalışma yürütülüyor.

‘Yol ve Passolig Sorunu Giderilirse Oynanabilir’

Statta maç oynanması için en büyük ve acil çözümlenmesi gereken engelin yol sorunu ve Passolig turnikelerinin bulunmaması olarak gösterilirken, 160 eksikten birçoğunun acil önemde olmadığı öne sürüldü.

Kulüp başkanı Adil Gevrek, yeni sezonda ilk maçlarını yeni sahalarında oynamak istediklerini belirtirken, stadın Osmanlıspor karşılaşmasına yetiştirilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün koltukların numaralandırılması, soyunma odalarının 16 kişiden 22 kişiye çıkarılması ve yönlendirme levhalarıyla ilgili çalışmaları gerçekleştireceği, bununla ilgili çalışmaların başladığı öğrenildi.

İnönü Stadı’ndaki Passolig turnikelerinin yeni stada taşınarak monte edilmesi ve yol sorununun da giderilmesinin ardından statta maç oynanmasına dair herhangi bir engelin önemli bir engel kalmayacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30