“Yeni Bir Takım Kurulacak, Dikkatli Davranıyoruz”

Süper Ligin çiçeği burnunda takımı Evkur Yeni Malatyaspor, Süper Lig’de kalıcı olabilmek için 12-13 transfer yapacak. Sarı siyahlılar, her bölge için alternatifli bir kadro oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

“Yeni Bir Takım Kurulacak, Dikkatli Davranıyoruz”

Adil Gevrek başkanlığında 3 yılda önce TFF 1. Lig, bir sezon aradan sonrada Süper Lig’e yükselen Evkur Yeni Malatyaspor’da transfer çalışmaları dikkatli ve titiz bir şekilde yürütülüyor. Doğru transferler yapmak adına transfer komitesi gece gündüz demeden yoğun bir mesai harcarken, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın verdiği rapor doğrultusunda oyuncularla görüşmeler devam ediyor.

Kulübün ilk sivil yönetimi olarak 3 yılda büyük bir başarıya imza atan başkan Adil Gevrek, beIN Transfer’e açıklamalarda bulundu.

Gevrek, imzaya yakın birkaç futbolcu olduğu müjdesini vererek, “Transfer komitemiz çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce imza attırdığımız oyuncularımız var. İmza aşamasına geldiğimiz oyuncular var. Issiar Dia ile her konuda anlaştık, artık iş imzaya kaldı. Görüşmeler iyi bir aşamaya geldi, inşallah o da kısa süre içerisinde imzayı atmış olacak. Medipol Başakşehir’de forma giyen defans oyuncusu Yalçın Ayhan ile de ilgileniyoruz. Ama bu transfer netlik kazanmadı. Tam net bir şey olmadan da bir şey söylemek doğru olmaz” dedi.

Transfer çalışmalarında sabırlı davrandıklarını dile getiren Gevrek, “Dikkatli ve titiz davranıyoruz. Önemli olan burada doğru transferler yapmak. Çünkü 12-13 oyuncu alacağız. Yeni bir takım kurulacak. Mevcut takımdan 12 futbolcumuz kalacak ama 12-13’de transfer yapacağız. Hepsinin birbirine uyum sağlaması gerekiyor. Bu kadar transfer yaparak, uyum içinde tutmak kolay değil. Onun için biraz daha dikkatli davranıyoruz. Belki biraz zaman alacak ama önemli olan doğru transfer yapmak” şeklinde konuştu.

Gevrek, Süper Lig’deki hedeflerine ilişkin ise “Süper Lig’de ilk senemiz olacak. Burası kolay bir lig değil. Önce burada kalıcı olmak istiyoruz. Ekonomisi, tesis, altyapısıyla ligde kalıcı olmak istiyoruz. Uzun vadeli bir planlama yapıyoruz. Uzun planlamayı da hocamızla birlikte yapacağız. İlk yıl kolay olmayacak ama ilk yıl bizim için önemli, bu kapsamda iyi bir takım kuracağız” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30