“Stad Eksikleriyle Devredildi, Gidermek İçin Görüşüyoruz”

Yeni stadda inceleme yapan EYMS Başkanı Gevrek, eksiklerle ilgili konuştu ve ayrıca stad çevresindeki yolların bir an önce yapılması gerektiğini söyledi

“Stad Eksikleriyle Devredildi, Gidermek İçin Görüşüyoruz”
  • Yeni stadda inceleme yapan EYMS Başkanı Gevrek, eksiklerle ilgili konuştu ve ayrıca stad çevresindeki yolların bir an önce yapılması gerektiğini söyledi

Evkur Yeni Malatyaspor’un Kulüp Başkanı Adil Gevrek, yeni yapılan Malatya Stadyumunda incelemelerde bulundu.

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren sarı siyahlılar, Süper Lig’de maçlarını oynayacağı Malatya Stadyumu’ndaki çalışmaları da yakından takip ediyor. Kulüp başkanı Adil Gevrek, İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Stadyumu’nu gezdi. Gevrek, hem çalışmalar hem de stadın don durumu hakkında bilgiler alarak, incelemelerde bulundu.

Gazetecilerin yoğun ilgisi altında statta incelemelerde bulunan Gevrek, “Yeni stadımızı yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla gezdik. Stat, TOKİ’ye devredildi. Ama eksikleriyle devredildi. Bizde yönetim kurulu olarak eksikleri yerinde görmek istedik. Öncelikle locaların yapılması lazım, soyunma odalarında da birkaç eksik var. Biz eksikleri gerekli yerlere bildirdik” dedi.

“PASSOLİG SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Gevrek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk’ün de statta incelemelerde bulunduğunu anımsatarak, şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk de stattaki eksikleri yerinde gördü ve gerekli talimatları verdi.

Biz yeni sezonda ilk maçımızı burada oynamak istiyoruz. Tabi stat içerisinden ziyade Passolig’inde kurulması lazım,  henüz federasyonda Passolig’e devretmediği için onlarda işlemlere başlamadı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’den 5 Temmuz’da randevu aldım. Bu görüşmede Passolig sorununu da en kısa sürede çözmek istiyoruz. Biz yönetim olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Resmiyette henüz stadı devralmamıza rağmen yapıyoruz.”

“YOLLARIN YAPILMASI LAZIM”

Stadın yollarının yapılması gerektiğine dikkat çeken Gevrek, “Eksikleri gidermemiz için görüşmeler yapıyoruz. Tabi sadece biz değil Valimizin, Belediye Başkanımızın ve basının da bu işin üzerine düşmesi gerekiyor. İnşallah ilk maçımıza yetiştireceğiz. Gerçekten ilimize önemli bir stat kazandırıldı. Evet, eksikler var ama inşallah son gelen miktar ile bununda çözüleceğine inanıyorum.  Tabi loca ve kombine için soranlar var. Biz devralmadığımız için nereyi nasıl vereceğimiz belli değil daha yer belirlemesi yapılmadı. Localarımız da yapılacak. Eğer biterse, bizde devralırsak bunun çalışmasını hemen bitirmiş olacağız.  Bizlerde taraftarımız gibi bir an önce loca, kombine ve LED ekran reklam satışına başlamak istiyoruz. İnşallah en yakın zamanda loca ve kombine fiyatlarımızı duyuracağız” diye konuştu.

“LİGE SAĞLAM ADIMLARLA BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

Süper Lige sağlam adımlarla başlamak istediklerini dile getiren Gevrek, “12-13 tane oyuncu alarak yeni bir takım kuracağız. Birbirlerine uyum sağlamaları lazım, kolay değil. Mevcut kadromuzdan 7-8 oyuncumuzla devam edeceğiz. Lige sağlam adımlar atarak başlamak istiyoruz” dedi.

Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktör Ertuğrul Sağlam’da, kulübün tesislerinin yanı sıra yeni yapılan Malatya Stadyumu’nda da incelemelerde bulunmuştu.

“STATTA MAÇ OYNANABİLİR”

Geçtiğimiz günlerde yeni statta incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, “Biz seyirci giriş-çıkışları, zemin, soyunma odalarına bakıyoruz. Şu an burada maç oynanmamasıyla ilgili sıkıntı yok. Ancak eski stadyumdan elektronik biletin taşınması lazım. Bunların taşınma süreçleri var. Uzun süreler değil bunlar. Bunları hareketlendirmek için buradayız. Bu statları biz taraftarlar, basın, kulüp yöneticileri, devletin yetkilileri, mühendisler hep birlikte maç oynamaya hazırlıyoruz. Bu stadyum şu an her şeyiyle maç oynanmaya hazır” demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Frkn44
Frkn44 - 12 ay Önce

Stadımızın çimleriyle ilgili herhangi bir eksiklik veya bakimiyla ilgili bir sorun varsa ben yuüksek ziraat muhendisiyim T.C selcuk universitesindeyim sayin admin yetkili mercilere ililetebilirsiniz herzaman göreve hazirim.

SIRADAKİ HABER

banner30