“Maçımızı Yeni Stadımızda Oynamak İstiyoruz”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Süper Lig’de ilk maçlarını yeni sahalarında oynamak istediklerini ifade ederek, “Biz ilk maçımızı yeni stadımızda oynamak istiyoruz. İnşallah olur. Olmazsa tabi ki B planımız var. Eski stadın (Malatya İnönü Stadı) futbol oynamaya elverişli” dedi.

“Maçımızı Yeni Stadımızda Oynamak İstiyoruz”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Süper Lig’de ilk maçlarını yeni sahalarında oynamak istediklerini ifade ederek, “Biz ilk maçımızı yeni stadımızda oynamak istiyoruz. İnşallah olur. Olmazsa tabi ki B planımız var. Eski stadın (Malatya İnönü Stadı) futbol oynamaya elverişli” dedi.

2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu fikstür çekiminin gerçekleştirildiğini anımsatan Gevrek, yeni sezonun Evkur Yeni Malatyaspor ve bütün takımlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gevrek, Süper Lig’de kolay maç olmadığını belirterek, “Psikolojik açıdan baktığımız zaman fikstür istediğimiz gibi. Hayırlı olsun. İlk maçımız Osmanlıspor ile sahamızda. İnşallah iyi başlarız ve sonunu iyi getiririz” diye konuştu.

“İLK MAÇIMIZI YENİ SAHAMIZDA OYNAMAK İSTİYORUZ”

İnönü Üniversitesi’nin karşısında yapılan Malatya Stadyumu ile ilgili de konuşan Gevrek, şunları söyledi: “Biz ilk maçımızı yeni stadımızda oynamak istiyoruz. Tabi ki stadımızın eksikleri var. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yetkililerle birlikte statta incelemelerde bulunduk. Tespitler daha önceden yapılmıştı, bu eksikleri gerekli yerlere ilettik. Bu eksiklerin bir an önce tamamlanması için çalışmalar yapılıyor. Bu eksiklerden en önemlisi Passolig. Bir an önce bunun sonuçlanması lazım. UEFA ve TFF’nin bazı kriterleri var, o kriterlerin bir an önce yerine getirilmesi gerekiyor. Kulüp olarak bizim açımızdan en önemlisi locaların bir an önce bitirilip, satışa sunulması lazım. Kombine biletlerin satışa sunulması gerekiyor. Stadın yetişmesi noktasında ekonomi ve psikoloji olarak çok önemli, bizim hassasiyetimizde stadı takip etmemizde ilk maçımızı kendi sahamızda oynamak. Bakanımız, genel başkan yardımcımız, valimiz, belediye başkanımız herkes stadın yetişmesi için gayret gösteriyor. Gençlik ve Spor Bakanımıza da bütün eksikleri ilettik. Önümüzdeki günlerde bir sonuç alınır. Bir an öncede çalışmalara başlanır ve stat yetişir. 160 kalem bir eksik var. Ufak tefek kalemlerde var ama şehir olarak bu eksikleri gidermenin gayretlerini gösteriyoruz. Herkes gayret gösteriyor. Gayretler var. Şehir olarak herkes üzerine düşeni yapıyor ve stadı yetiştirmek istiyor.”

“B PLANIMIZ VAR”

Gevrek, Osmanlıspor ile Malatya’da karşılaşmak istediklerini belirterek, “Tabi ki bizim bir yerde oynamamız lazım. Bizim ilk maçımız çok önemli. İlk maçımıza da kendi sahamızın yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Seyircisizde olsa kendi sahamızda oynamak istiyoruz. Seyircisiz oynanmasıyla ilgili de federasyona bir başvurumuz oldu. İnşallah başvurumuz olumlu sonuçlanır. İlk maç önemli ama ilk düşüncemiz maçımızı kendi sahamızda oynamak. İnşallah olur. Olmazsa tabi ki B planımız var. Eski stadın (Malatya İnönü Stadı) futbol oynamaya elverişli. Zemin olarak yeni stadın zemininin iyileştirilmesi gerekiyor. İnşallah en kısa sürede bakımı yapılır. Bir aydan daha az bir süre kaldı. Stadın yetişmesi için bütün gayretleri gösteriyoruz. Yetişmez ise İnönü Stadı ya da başka bir yer mi onu ilerleyen günlerde değerlendireceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30