Gevrek Azubuike’nin Bonservis Bedelini Açıkladı

Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Radyospor’da Salim Manav’ın sunduğu ‘Anadolu Ateşi’ adlı programda yaptığı açıklamada, transfer çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Gevrek Azubuike’nin Bonservis Bedelini Açıkladı

Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Radyospor’da Salim Manav’ın sunduğu ‘Anadolu Ateşi’ adlı programda yaptığı açıklamada, transfer çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Gevrek’in radyodaki açıklamaları, ajansspor.com sitesinde yayınlandı. Gevrek’in açıklamaları satır başlarıyla şöyle:

* “Uzun vadeli düşündüğümüz için 3 yıllık bir plan yaptık ve Ertuğrul Hocamız ile anlaştık. 3 sene içerisinde Avrupa’yı hedefliyoruz ancak bu sene zor bir sene ve amacımız kalıcı olmak. 13-14 transfer yapıyoruz, bu transferler ve uyum sağlamaları kolay değil.Titiz ve sabırlı davranıyoruz. Daha yapacağımız transferler olacak. Transfer komitemiz, teknik heyet ve yönetim çalışıyor. İnşallah önümüzdeki günler transferler tekrardan başlayacak”

* “Azubuike için belirlediğimiz bonservis bedeli 3 milyon Euro”

* “Transfer sezonunda yurt içi ve yurt dışı pek çok isim gündeme geliyor. Pierre Webo ve Batalla isimleri de var. Fransa ve Afrika’dan birkaç oyuncuyla da ilgileniyoruz ancak ilerleyen günlerde paylaşacağımız netleşecek simler var. Gündemdeki isimlerin hepsi doğru değil tabii ki doğruluk payı olanlar da var. Netlik kazanmadan konuşmak doğru olmaz. Batalla hocamızın yakından tanıdığı bir oyuncu. Oturup konuşacağız. Şu anda net bir şey yok”

* “Sadık Çiftpınar için gelen çok teklif var ancak ben takımda kalmasından yanayım. Süper Lig için inandığım bir oyuncu. Başka oyuncularımız için de gelen teklifler var ancak bu oyuncularımızı hocamız kampta görecek. 12-13 oyuncumuz kapma katılacak ve sonra değerlendireceğiz”

* “Dia ile görüşüyoruz. Belli bir noktaya kadar da geldik. Şu an için konuşmak doğru olmaz ancak iş imzaya kaldı diyebiliriz”

* “Ülkemizin dışarıda kötü yansıtılması transferde bir zorluk çıkarıyor. Biz ülkemizde bir sıkıntı olmadığını biliyoruz ancak dış etkenler bu şekilde yaklaşmıyor. Bunun yanında oyuncuları Malatya’ya getirmek İzmir ya da Ankara’ya getirmekten daha pahalı oluyor. Yine de bu bölgenin takımları içerisinde çok iyi bir şehiriz. İstanbul dışı transfer yapmak zor. Oyuncular Malatya’nın güzelliğini gelince fark ediyor ve bir sıkıntı yaşamıyorlar. En az 13 transfer yapmamız gerekiyor. Deyim yerindeyse iskeleti bozmadan takımda direk oynayacak 13 transfer gerekli. Bunlardan iki tanesi genç olacak”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30