“Eksikler Ek Ödenek İle Tamamlanacak”

Vali Toprak, yeni stadda incelemelerde bulundu ve ilgililere eksik işlerin kısa sürede tamamlanması için talimat verdi..

“Eksikler Ek Ödenek İle Tamamlanacak”

Vali Mustafa Toprak, eksik işler için ek ödenek temin edildiğini geçtiğimiz günlerde açıkladığı tamamlanma aşamasındaki yeni stadyumda A Spor TV kanalının canlı yayınına konuk oldu ve stad hakkında bilgi verdi.

Vali Toprak yaptığı açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüşmelerde bulunduğunu, stadyumun ek ödenek konusundaki sorunlarını çözdüklerini ve çalışmaların tamamlanarak stadyumun Ağustos ayında Süper Lig’de mücadele edecek Yeni Malatyaspor’un başarılı ve güzel sonuçlar elde edeceği maçların izleyeneceği son haline getirileceğini belirtti.

Vali Toprak” Umut ediyorum ki 2 ay sonra güzel bir kadro ve güzel bir takımla Malatya kamuoyunun ve de ülkemizin huzuruna çıkacak olan Yeni Malatyasporumuz geçmiş yıllarda göstermiş olduğu başarılı performansını yeni sezonda, yeni liginde ve yeni stadyumunda gösterecektir.” diyerek stadyumun genel durumu hakkında da kısa bilgilendirmelerde bulundu.

Vali Toprak, açıklamasında 27 bin 044 kişi oturma kapasiteli bu stadyumun ülkedeki stadyumların seyirci kapasitesi bakımından önemli bir konuma sahip olduğunu, saha çiminin hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi amacı ile ultraviyole aydınlatma sistemi, loca yapımı, canlı yayın alt yapısı tesisi, mefruşat, seyirci yönlendirme ve numarataj, led reklam panoları, çevre düzenlemesi vb. çalışmaların temin edilen ek ödenek ile tamamlanacağını belirtirken stadyuma ulaşımın rahat bir şekilde sağlanması amacıyla çalışmaların da yapılacağını ifade etti.

Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak ana arter ile misafir ve ev sahibi takımların seyircileri için yapılacak bağlantı yolları hakkında bilgiler veren Vali Toprak, Passolig ve Güvenlik Sistemleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

Vali Toprak, sık sık ziyaret ettiği ve çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldığı stadyumda yaptığı incelemeler sonunda gördüğü eksiklikler ve yapılması gereken düzenlemeler hakkında da Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı ve Yüklenici Firma Yetkilisi Erdoğan Büber’e talimatlar verirken, stadyum protokol girişinin yeniden düzenlenmesini ve dış cephe kaplaması ve alüminyum giydirme yapılarak stadyuma yakışır bir görünüme kavuşturulmasını istedi.

Vali Toprak, stadyumun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, stadyumun fair-play ortamındaki maçlara ev sahipliği yapmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30