“Çok Güzel Bir Takım Kuracağız”

Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor’un başkanı Adil Gevrek, “Sadece Malatya’yı değil, bölgeyi de sahiplenmesi için çalışmalarımızda, onlarla beraber hem Malatya’yı, hem bölgeyi en iyi şekilde temsil etmemiz lazım” dedi.

“Çok Güzel Bir Takım Kuracağız”

Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor’un başkanı Adil Gevrek, “Sadece Malatya’yı değil, bölgeyi de sahiplenmesi için çalışmalarımızda, onlarla beraber hem Malatya’yı, hem bölgeyi en iyi şekilde temsil etmemiz lazım” dedi.

Adil Gevrek, 13-14 tane yeni transfer yapacaklarını ve bunun kolay olmadığını belirterek, bayram sonrası bazı transferleri kampa yetiştireceklerini açıkladı.

İyi geçirdikleri sezonun ardından Süper Lig’e yükseldiklerini ifade eden Gevrek, “Sezonu süper lige çıkarak bitirdik. Daha bitirmeden önce transfer çalışmalarımız başlamıştı. İşte yurt dışında izlediğimiz oyuncular vardı. Bizim transfer komitesinde olan arkadaşlarımız var. Birkaç tane transfer yaptık. Bayramdan birkaç gün sonrada İnşallah birkaç tane imza atılacak. Bunu söyleyeyim buradan. Görüşmeler var, sadece imza aşamasına gelen 1-2-3 tane oyuncularımız var. 1 Temmuz’da kamp var.  Onları, 3-4 taneyi kampa yetiştirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Gevrek, Arjantin’de izledikleri futbolcular olduğunu kaydederek, “Arjantin’de izlediğimiz oyuncular var. Onlarda tam bir noktaya gelindi. Şimdi imza atılmadan bir şey diyemiyoruz. Ama oda bir noktaya kadar gelindi. İnşallah onlar da birkaç gün içerisinde bitmiş olacak. Bir kaç tane izlemiş olduğumuz, onlar kanat oyuncularıydı. Defansta biliyorsunuz 2 tane stoper almamız lazam. O konuyla da alakalı işte sağ bek, sol bek. Görüşmelerimiz devam ediyor.  Onlarda önümüzdeki günlerde netlik kazanacak” diye konuştu.

Süper Lig’de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu temsil edeceklerini anımsatan Gevrek, şunları söyledi:

“Burada Evkur Yeni Malatyaspor’un sorumluluğu büyük. Biz bu sorumluluğun farkındayız. Niye? Hem Malatya uzun bir zaman sonra, 11 yıl sonra süper ligde en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız, aynı zamanda da Doğu ve Güneydoğu’yu da biz temsil edeceğiz. Ve bunu da daha önceki beyanlarımda da bahsettim.  Ben aynı zamanda MASTÖB Başkanlığını da yaptığımdan dolayı (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği) zaman zaman bölgenin sivil toplum örgütleriyle de görüşüyoruz. Sağ olsunlar, onlarda bize ciddi destek veriyorlar, bizi sahipleniyorlar, bölgemizin takımı diye. O anlamda da biz sadece Malatya’yı değil, bölgeyi de sahiplenmesi için çalışmalarımızda, onlarla beraber hem Malatya’yı, hem bölgeyi en iyi şekilde temsil etmemiz lazım.”

Gevrek, Süper Ligin zorlu geçeceğini belirterek, “Bizim süper ligde kalıcı olmamız lazım. Bu sene zor bir sene. 13-14 tane transfer yapacaksınız, kolay değil, onlar gelip uyum sağlayacaklar. Kolay değil. Ama biz titizlikle, dikkatli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok güzel bir takım kuracağız. Bizim uzun vadeli düşünmemiz lazım. Tesisleşme anlamında mutlak bizim bir tesisimizin olması lazım. Tesisi yapmamız lazım. Alt yapıya ciddi bir şekilde yatırım yapmamız lazım. Alt yapıda hem Malatya’daki çocuklarımız, hem bölgedeki çocuklarında yetişmesi lazım. Hocamızın da bu konuda gençleri çıkarma konusunda başarıları var. Hocamızla beraber, tabi camiamızla, siyasetçilerin, herkesin destek olmazı lazım. Ve hem Malatya’yı, hem bölgeyi en iyi şekilde temsil etmemiz içinde uzun vadeli ve planlı gitmemiz lazım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30