Çalık, "En etkili kadın liderler" sıralamasında

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünyanın en etkili kadınlar listesinde 123. sırada yer aldı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Hillary Clinton, Michelle Obama gibi isimlerin de yer aldığı...

Çalık,

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünyanın en etkili kadınlar listesinde 123. sırada yer aldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Hillary Clinton, Michelle Obama gibi isimlerin de yer aldığı dünyanın en etkili kadınları listesi, sosyal medya etkisine, klout skorlarına ve gizli bir tarife dayalı otomatik bir algoritma tarafından belirlendi.

Twitter, Facebook, Wikipedia, Youtube, LinkedIn ve Instagram'dan çeşitli ölçümler dikkate alınarak oluşturulan listede, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 250 en etkili kadın liderler arasında 123. sırada yer alarak listeye girmeyi başardı.

Listenin ilk sırasında ise Hillary Clinton yer aldı. Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama ise 6. sırada yer aldı.

Bu arada, Türkiye'den girmeyi başaran isimler arasında yazar Elif Şafak, televizyon sunucusu Ece Erken, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gibi isimler de bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30