Üreticiler çareyi yollarda buldu

Malatya'daki kayısı üreticileri daha yüksek fiyattan satış yapabilmek için ürünleri şehirlerarası yollarda satmaya başladı. Yol kenarına tezgah kuran Tugay Özdemir, kayısının kilosu 6 liradan satıldığını söyledi.

Üreticiler çareyi yollarda buldu

Türkiye'deki ve dünyadaki kayısı üretiminin önemli bir bölümünün sağlandığı Malatya'da, ürününü daha yüksek fiyattan satmak isteyen üretici, çözümü şehirlerarası yolların kenarına tezgah açmakta buldu. Hasadı yapılmış sararmış kayısıları Malatya- Ankara yolu üzerindeki Tavşan Tepe mevkinde açtığı tezgahta 6 TL'den satışa sunan üretici Tugay Özdemir, kazancından memnun olduğunu söyledi.

YOLCULARIN BEĞENİSİNE SUNULUYOR
Üretici Özdemir'in tezgahında sadece kayısı bulunmuyor. Kayısının her çeşidinin hediyelik hali, Yeşilyurt kirazı ve karpuz da şehirlerarası yolda gelip geçen yolcuların beğenisine sunuluyor.

KİLOSU 6 LİRA
Tezgahtaki kayısının kendi bahçesinin ilk mahsulleri olduğunu söyleyen Tugay Özdemir, "Kayısıları hemen buranın arkasında bulunan kendi bahçemizden topladık. Kayısılarımızın bir bölümünü silkeledikten sonra burada tezgahta satıyoruz. Yolculuk esnasında görüp, dikkatini çeken yolcular gelip tezgahımızdan alışveriş yapıyor. İşlerimiz Allah'a şükür iyi. Kayısının kilosu 6 liradan satıyoruz" dedi.

YEŞİLYURT KİRAZI DA SATILIYOR
Özdemir, tezgahta kayısı dışında başka meyveler de sattığını ifade ederek, "Burada kayısı dışında Malatya Yeşilyurt'un kirazını da satıyoruz. Onun dışında yine Malatya kayısısının hediyelik paketteki şeklini de satıyoruz. Birde karpuz var. Bu meyveleri satıyoruz. Bittikçe tazelerini ekliyoruz. Vatandaşın ilgisinden memnunuz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30