‘Seyret Yeşilyurt” Sitesi Açıldı

Yeşilyurt Belediyesi’nin internet sitesi ‘seyret.yesilyurt.bel.tr’ sitesinde, ilçeyi canlı izlemek isteyenler için ‘Seyret Yeşilyurt” sitesi açıldı.

‘Seyret Yeşilyurt” Sitesi Açıldı

Yeşilyurt Belediyesi’nin internet sitesi ‘seyret.yesilyurt.bel.tr’ sitesinde, ilçeyi canlı izlemek isteyenler için ‘Seyret Yeşilyurt” sitesi açıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Murat Türksoy “Yeşilyurt Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı web üzerinden halkımıza tanıtmak için ilçemizi internet ortamında interaktif olarak halkla buluşturmak için ‘Seyret Yeşilyurt’ uygulamasını gerçekleştirdik. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Malatyalılar tek bir tuşla Yeşilyurt’un mahalle ve sokaklarını görebilecekler” dedi.

Türksoy, “Gurbette yaşayan hemşerilerimizin memleket hasretlerini gidermek adına farklı bir projeyi uyguluyoruz. Bilgi İşlem Müdürlüğümüzün kontrolünde gerçekleşen çalışmalar sonrasında ‘Seyret Yeşilyurt’ adı altında başlattığımız uygulamayla Yeşilyurt’un farklı noktaları internet üzerinden rahatlıkla görülebilecek. Vatandaşlarımız internet sitemizden teknik alt yapısı tamlanmış alanları görebilecekler. Uygulama kapsamında Hilal Park, Rabia Park, Seyran Park, Takva Park ve Yakınca Onbin Konutlar Camii Meydanına 16 adet Mobese kamera yerleştirildi. Bu proje sayesinde uzaklar yakın olacak. Vatandaşlarımız kilometrelerce uzaktan bile ilçenin pek çok noktasını sanal olarak ziyaret ederek, bu yerler hakkında bilgi sahibi olacaklar” dedi.

Açıklamada daha sonra şu ifadeler yer verildi; “http://seyret.yesilyurt.bel.tr/ adresinin yanında daha önce hizmete sunulan ‘360 Derece Yeşilyurt’ 15 noktada havadan ve yerden çekimlerle adresinden ziyaret edilebilir. http://www.yesilyurt.bel.tr/yesilyurt360/index.html”

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30