Sağanak Yağmur Malatya'da Hayatı Felç Etti

Malatya’da etkili olan ve yaklaşık bir saat süren sağanak, dolu yağışı ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Malatya İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na yaklaşık 300’ün üzerinde su baskını ihbarında bulunulduğu öğrenildi.

Sağanak Yağmur Malatya'da Hayatı Felç Etti

Dün Saat 13.30 sıralarında başlayan sağanak yerini dolu yağışına bıraktı. Fırtınanın da etkisiyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, zemin ve bodrum katta bulunan bazı iş yerleri ve evleri su bastı. Vatandaşlar, civardaki apartman girişleri, otobüs durakları ve bankamatik kabinleri gibi kapalı alanlara sığındı. Yağış nedeniyle Kanalboyu’da taşma sınırına yaklaştı. 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı ‘nın bulunduğu dev çadırları da su bastı. Fuardaki kitapların zarar görmemesi için üzerine karton konulduğu görüldü. Dolu yığınları, Sıtmapınarı ve Emeksiz alt geçitlerini de doldururken, yağışın ardından geçitler iş makineleri ile temizlendi.

Bu arada İl Afet ve Acil Durum Merkezi’nce, yağışlar ve sonrasında acil müdahalelerin yapıldığı, merkezdeki karayolu alt geçitlerinde biriken suların tahliye edildiği, mahsur kalan vatandaş ve araçların kurtarıldığı bildirildi.

Malatya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı ve AFAD ekiplerinin, il merkezinde yaklaşık 300’ün üzerinde su baskını ihbarı aldığı, müdahalelerin devam ettiği, ayrıca ağır hasar gören 100 dolayındaki ev ve işyeri için de AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Belediye’nin oluşturduğu ekiplerin hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğü haber alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30