Meteoroloji Sıcaklara Karşı Uyardı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’deki vatandaşları artması beklenen sıcaklara karşı uyardı.

Meteoroloji Sıcaklara Karşı Uyardı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü,  Elazığ,  Malatya,  Adıyaman,  Bingöl ve  Tunceli'deki vatandaşları artması beklenen sıcaklara karşı uyardı.

Bölge Müdürlüğü  Elazığ Veri ve Tahmin Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bölgemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıkların 1 - 2 derece artması beklenmektedir. Genellikle kuzeyli yönlerden orta, yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklenmektedir. Mevsim normallerinin üzerinde beklenen hava sıcaklıklarından dolayı oluşabilecek olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları önem taşımaktadır" denildi.

Gün içerisinde en yüksek hava sıcaklılarının  Elazığ'da 37,  Adıyaman'da 40,  Bingöl'de 37,  Malatya'da 37,  Tunceli'de 37 derece olması bekleniyor. -

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30