MASKİ Hisarcık Mahallesinin kanalizasyon sorununu çözüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü kanalizasyon hattı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.Darende ilçesi Hisarcık Mahallesi sakinleri ve muhtarından gelen talep sonucu bölgeye giderek incelemeler...

MASKİ Hisarcık Mahallesinin kanalizasyon sorununu çözüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü kanalizasyon hattı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Darende ilçesi Hisarcık Mahallesi sakinleri ve muhtarından gelen talep sonucu bölgeye giderek incelemeler yapan MASKİ Genel Müdürlüğü bölgede gerekli çalışmaları başlattı. Taleplerine kısa sürede cevap verildiğini söyleyen mahalle sakinleri, yıllardır süren kanalizasyon sıkıntısının çözüme kavuşmasından memnun olduklarını belirtti.

"2 bin 500 metrelik kanalizasyon hattı çalışması yapıldı"

Çalışmalar hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Mahallenin kanalizasyon sorunu bize iletildi. Gerekli incelemeleri yaparak projemizi hazırladık ve ihalemizi gerçekleştirdik. Yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 2 bin 500 metrelik kanalizasyon hattı çalışması yapıldı. 43 adet muayene bacası, 45 adet parsel bacası çalışması, 250 ve 500 kişilik birer adet fosseptik çalışması yapılıyor. Hisarcık halkı sağlam altyapı yolunda ilerlerken amacımız çocuklarımıza ve torunlarımıza daha sağlıklı bir gelecek sunmak. Malatya genelinde çalışmalarımız hızla devam ediyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahibe Şakar
Sahibe Şakar - 12 ay Önce

Akçadag ören hisardere mah yasiyoruz bizim mahallenin kanalizasyonu 2 senedirli tkaniyor ve evlerden cikiyor 2 gun oncede tkandi koye asagi pislik akti 5 yasinda kizimda enfeksiyon kapti surekli tkaniklik devam etmekte yetkililerin bu duruma çare bulmasini rica ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner30