'Malatya İçin Tarihi Bir Fırsattır'

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, İnönü Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından yapılan Lojistik Köy ve Lisanslı Depoculuk Çalıştayı’nı değerlendirdi.

'Malatya İçin Tarihi Bir Fırsattır'

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Malatya’da gerçekleştirilen Lojistik Köy ve Lisanslı Depoculuk Çalıştay’ında 40 yıldır atıl durumda bulunan Malatya Vagon Onarım Fabrikasının Lojistik üs merkezine dönüştürülebileceği sonucuna varılması Malatya için çok önemli bir kazanım olacaktır dedi. Cengiz yaptığı açıklamada şunları aktardı, “Malatya’nın bulunduğu Coğrafik ve Jeopolitik konumu nedeniyle çok önemli bir şehirdir. Malatya gerek Ortadoğu, Kafkaslara yakınlığı ile dış ticarette, Gerekse Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu Bölgelerine yakınlığı ile de İç ticarette çok önemli bir merkez konumunda bir ildir. Lojistik Üs ve Lisanslı Depoculuk Çalıştayın da, lojistik üs ve lisanslı depoculuğun yapılacağı en uygun alanın Vagon Onarım Fabrikası olduğunun belirtilmesi kayısı için lisanslı depo kurulmasına yönelik yönetmeliğin de bir an evvel yürürlüğe girmesini sağlayacaktır. Yapılan incelmeler sonucunda Yaklaşık 30 bin tonluk bir lisanslı depo alanı ve binası için ortalama 50 milyon TL’lik bir yatırımın gerektiği belirtilirken, Vagon Onarım Fabrikasının değerlendirilmesi durumunda para harcanmadan projenin hayata geçirilebileceğinin vurgulanması ayrıca çok önemli bir ekonomik kazançtır. Malatya’nın lojistik üs merkezi haline gelmesi durumunda pastadan da büyük pay alarak, özellikle ekonomik anlamda çok büyük kazanımlar elde edecektir.” 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lutheran Hospital
Lutheran Hospital - 4 ay Önce

Böbrekinizi satmak istiyor musun? Varsa, iowalutheranhospital@gmail.com üzerinden bizimle iletişime geçin. Ya da telefon edebilir veya whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER

banner30