Malatya- Elazığ Arasına ‘Demo Tren’ Geliyor

Bakan Tüfenkci, Vagon Onarım Fabrikası, Hızlı Tren ve Malatya- Elazığ arasında tren seferi konusunda açıklamalarda bulundu..

Malatya- Elazığ Arasına ‘Demo Tren’ Geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya-Elazığ arasında işletilmek üzere Demo Set Treninin (kısa hatta yolcu taşımacılığı) konulması için ciddi bir çalışmayı yürüttüklerini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya programı kapsamında katıldığı Demiryol-İş Sendikası tarafından düzenlenen iftar programında Malatya’da yürütülmekte olan projelere ilişkin açıklamalarda da bulundu.

İftar programında konuşan Bakan Tüfenkci; Malatya’da yürütülen projeler hakkında da bilgi vererek, Vagon Onarım Fabrikası konusunda konuştu. Bakan Tüfenkci; “Yıllarca Vagon Onarım Fabrikası hepimizin dilindeydi. İnşallah bu dönem içerisinde orayı da çözeceğiz ve Malatya’ya yakışan bir hal alacak. Lojistik Ticaret Merkezi’ni, sadece Lojistik değil, aynı zamanda Lojistik Ticaret Merkezi anlamında yeni bir yapıyı oraya kazandıracağız.” dedi.

Kızılay Genel Merkezi’nin Malatya’ya yapacağı proje hakkında da bilgi veren Bakan Tüfenkci; “İstanbul’da MİAD’ın iftarında Kızılay Genel Başkanımız ile beraberdik. Orada da açıkladı. Malatya’ya Kızılay’ın hem lojistik merkezini, hem de prefabrik üretim merkezini kazandırmış olacağız. Bu Malatya için önemli bir yatırım. Malatya’daki işsiz kardeşlerimize iş sağlama adına, cazibe merkezleriyle beraber bir katkıyı da orada sağlamış olacağız.” diye konuştu.

Bkan Tüfenkci, Demiryol-İş Sendikası Başkanı Nurettin Öndeş’in Malatya-Elazığ arasında demoryolunda demo set treni konulması ile ilgili talebi hakkında da; “Hızlı tren projesi bittiğinde 2018 yılı yatırım programına aldıracağız. Bunu Ulaştırma Bakanımız da sizlerle paylaştı. Ve yine bir şeyi burada başkanım talep etti; bizde çok ciddi şekilde takip ediyoruz, Elazığ-Malatya arasına, Baskil’de dahil demo setlerini buraya koyduracağız İnşallah. Malatya-Elazığ-Diyarbakır Hızlı Tren Projesini de 2017 yılı içinde ihaleye çıkarttıracağız.” şeklinde bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30