Maket Köprü Yarışması tamamlandı

Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda 17 takım ve 34 öğrencinin katılımı ile ‘Maket Köprü Yarışması’ düzenlendi.

Maket Köprü Yarışması tamamlandı

Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Programı öğrencileri arasında ‘Maket Köprü Yarışması’ düzenlendi.

Yarışmada 17 takım ve toplam 34 öğrenci tasarladıkları köprülerle yarışırken yarışmaya katılan köprüler; tasarım, özgünlük ve işçilik kalitelerine göre jüri tarafından değerlendirildi. Ayrıca köprü ağırlıkları ve yük taşıma kapasiteleri de belirlenerek, üç kategoriden alınan puanlara göre genel sıralama belirlendi. Yarışma sonucu genel sıralamada birinci olan “Kartal” takımına, yarışma ödülü olan dizüstü bilgisayarlar düzenlenen ödül töreni ile verildi. Törende bir konuşma yapan Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Apdulmutalip Şahinaslan, yarışmanın öğrencilerin mesleki gelişimleri açısından faydalı olduğunu vurgulayarak, yarışmanın gerçekleştirilmesinde büyük katkıları olan Rönesans Eğitim Vakfına teşekkür etti. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ise, öğrencileri tebrik ederek, gençlerin bu tür yarışmalara katılmasının kendisini gururlandırdığını söyledi.

Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Apdulmutalip Şahinaslan, İnönü Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kazım Türk ve İnşaat Teknolojisi Programı öğretim görevlileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30