Darende Yenice Ortaokulu öğrencilerinden Başkan Çakır’ı ziyaret etti

Darende Yenice Ortaokulu Müdür Yardımcısı Cansu Özer, öğretmen ve öğrencilerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Darende Yenice Ortaokulu öğrencilerinden Başkan Çakır’ı ziyaret  etti

Darende Yenice Ortaokulu Müdür Yardımcısı Cansu Özer, öğretmen ve öğrencilerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Malatya’ya bir gezi programı düzenlediklerini belirten Müdür Yardımcısı Cansu Özer, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti. Darende Yenice Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, en büyük yatırımın eğitime ve çocuklara yapılan yatırım olduğunu söyledi. Çakır, "İlimizin gelişmesi ve daha sağlıklı büyümesi için alt ve üst yapı çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Yapılan en büyük yatırımın eğitime ve çocuklara yapılan yatırım olduğuna inanıyorum. Uzun vadede baktığımız zaman eğitime yapılan yatırımın en doğru yatırım olduğu görülmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya genelinde birçok noktada açmış olduğumuz Semt Konakları, Külliye, Sanat Merkezi gibi tesislerle çocuklarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Eğitim merkezlerimizde 2 bin 500 öğrencimiz sınavlara hazırlanmaktadır. Ayrıca birçok branşta her yaştan vatandaşımıza kurslar verilmektedir. Kurslarımıza 7’den 77’ye herkes katılıyor. Temel amacımız çocuklarımızın daha sosyal olması, kültürel faaliyet ve sportif aktiviteler içerisinde olmasıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman imkânlar dâhilinde okullarımızın eksikliklerine katkı sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında öğrenciler tarafından yapılan bir tablo Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a hediye edilirken, Başkan Çakır da öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30