3 Kişinin Öldürüldüğü Olayla İlgili 1 Tutuklama

Malatya’da 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir berber dükkanına silahlı saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada yaralanan, ölenlerden 2’sinin kardeşi olan ve olayda da yaralanan bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 Kişinin Öldürüldüğü Olayla İlgili 1 Tutuklama

Malatya’da 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir berber dükkanına silahlı saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada yaralanan, ölenlerden 2’sinin kardeşi olan ve olayda da yaralanan bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Ramazan Bayramı arefe günü  24 Haziran Cumartesi gecesi saat 23.30 sularında, Akpınar Mahallesi’nde Turfanda Sokak girişinde meydana gelmişti. İddiaya göre; Adnan Biçer adlı şahıs, pompalı tüfek ile berber dükkanının önce camlarından, sonra da kapıdan içerdeki dükkan sahibi ve kardeşlerine ateş açmış, dükkanın içinden de tabanca ile Dinçer’e ateş açılmıştı.

Olay sonucunda; ağır yaralanan Adnan Dinçer ile dükkan sahibi Şükrü Tura ile kardeşleri Mehmet ve Ramazan Tura ağır, dükkanında müşteri olarak bulunan Süleyman Güden ise omuzundan hafif şekilde yaralanmıştı. Ambulanslar ile hastanelere kaldırılan yaralılardan Adnan Dinçer Turgut Özal Tıp Merkezi’nde, Ramazan ve Şükrü tura kardeşler ise Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetmişti.

Ölen Ramazan ve Şükrü Tura’nın kardeşi olan ve olayda yaralanan Mehmet Tura, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavisinin ardından taburcu edilince Asayiş Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Adliyeye sevk edilen Mehmet Tura, Sulh Ceza Hakimliğince yapılan sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Mehmet Tura, olayda ölen Adnan Dinçer’e tabanca ile ateş açarak ölümüne sebebiyet vermek iddiasıyla suçlanıyor.

3 kişinin ölümü ve 2 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan olay sonrasında polis ekiplerince 1 adet pompalı tabir edilen av tüfeği ile 1 adet tabanca ele geçirilmişti. Olayın; Adnan Dinçer ile olayda yaralanıp tutuklanan Mehmet Tura arasında uzun bir süreden beri devam ettiği bildirilen “Özel nedenli” husumetten kaynaklandığı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30