23. Yeşilyurt Kültür Kiraz ve Spor Festivali kapsamında 110 çocuk sünnet ettirildi

8-9 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek 23. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali etkinlikleri arasında yer alan Geleneksel Sünnet Şöleni çerçevesinde Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğüne kayıt yaptıran 131 çocuktan...

23. Yeşilyurt Kültür Kiraz ve Spor Festivali kapsamında 110 çocuk sünnet ettirildi

8-9 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek 23. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali etkinlikleri arasında yer alan Geleneksel Sünnet Şöleni çerçevesinde Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğüne kayıt yaptıran 131 çocuktan 110’u erkekliğe ilk adımını attı.

Evlerinden servis aracıyla alındıktan sonra Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesine bağlı Sağlık Merkezine getirilen çocuklar, uzman doktorlar tarafından sünnet edildi. Erkekliğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşayan çocuklar tekrar Yeşilyurt Belediyesi ekipleri tarafından servis aracıyla evlerine bırakıldı. Günde beş çocuğun ameliyatı gerçekleşirken, 23. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivaline kadar bütün sünnet işlemleri tamamlanacak. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile birlikte ‘Sünnet Şöleni’ kapsamında erkekliğe ilk adımını atan çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Delikanlılığa ilk adımı atan çocukları kaldıkları odalarda ziyaret ederek oyuncak ve çeşitli hediyeler veren Başkan Polat ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, çocukların aileleriyle de sohbet ederek acil şifalar dilediler.

Toplu sünnet etkinliklerinin toplumsal ve sosyal sorumluluk görevleri arasında olduğunu dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, hizmet anlayışlarının merkezinde ‘insan’ olduğunu dile getirerek, “Sünnet geleneği hem değerlerimizi muhafaza etme adına hem de inancımızın gereği açısından bizim için çok önemlidir” dedi. Toplumsal yapının daha güçlü kılınması, insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma ruhunun kalıcı hale gelmesi adına çaba harcadıklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Halka hizmetin hakka hizmet olduğu bilinciyle bütün vatandaşlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe yapısına kavuşmak için ekibimizle birlikte yoğun bir mesai yapıyoruz. Hedefimiz güzelliklerin, yardımlaşmanın üst seviyede yaşandığı, geleceğe daha umutla bakan bir Yeşilyurt’u halkımızın desteğiyle inşa etmektir. 23. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivalimiz bu yıl 8-9 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Festival etkinliklerimiz içerisinde ‘Sünnet Şölenimizi de tertip edeceğiz” diye konuştu. Başkan Polat, “Bu şölenimiz kapsamında çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ailelerimiz Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüze gelerek kayıtlarını yaptırdılar. Mahalle muhtarlarımızın da bu aşamada ciddi desteklerini gördük, kendilerine teşekkür ediyorum. Sünnet Şöleni kapsamında toplam 131 çocuğumuzu sünnet ettireceğiz, şu ana kadar 110 çocuğumuzun sünnet işlemi tamamlandı. Festivale kadar yavrularımızın sünnet işlemleri tamamlanacak. Steril bir ortamda gerçekleştirilen cerrahi müdahaleyle erkekliğe ilk adımını atan çocuklarımıza acil şifalar dilerim. Çocuklarımızın masumiyeti ve erkekliğe ilk adım atmalarının heyecanı görülmeye değer. Çocuklarımızın sevinci, ailelerinin mutluluğu bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Rabbim çocuklarımızın mürüvvetlerini görmeyi de tüm anne ve babalarına nasip etsin. Operasyonları gerçekleştirilen çocuklarımıza bir sünnet şöleni yaparak kendilerinin ve ailelerinin mutluluğunu tekrar paylaşacağız. Sünnet şölenine dahil olan tüm çocuklarımıza sünnetlik elbiseleri ile sürpriz hediyelerini paketler halinde teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aileler de çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Polat’a, teşekkür etti. Çocuğunu sünnet ettirmek için getiren baba Musa Korkmaz, “Çocuğum çok güzel bir ortamda sünnet oldu, sağlığı gayet iyi. Rabbim tüm çocuklarımıza sağlık ve sıhhat nasip etsin" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30