“15 Temmuz Milletin İradesinin Zaferidir”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 Temmuz’un zaferle sonuçlanmasının en önemli sebeplerden birisinin canını siper eden bir lidere sahip olunmasının olduğunu söyleyerek, “Şapkasını alıp giden bir lider yoktu” dedi.

“15 Temmuz Milletin İradesinin Zaferidir”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur  Çalık,  15 Temmuz’un zaferle sonuçlanmasının en önemli sebeplerden birisinin canını siper eden bir lidere sahip olunmasının olduğunu söyleyerek, “Şapkasını alıp giden bir lider yoktu” dedi.

Çalık;   Malatya Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerince 15 Temmuz Millet Meydanı’nda düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı”na katıldı.

Çalık; burada yaptığı konuşmasında darbe girişimine karşı  konulmasında en önemli  noktalardan birisinin liderlik olduğunu ifade ederek, “En önemli farklardan bir tanesi şapkasını alıp giden bir lider yoktu. 15 Temmuz gecesi canını siper eden bir lider vardı, bir başbakan vardı, cumhurbaşkanımız vardı. O’nun sesini duyduğunuz andan itibaren başta Malatya’m olmak üzere, bütün Türkiye 81 ilde meydanlardaydı.” dedi.

İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni”ne ilişkin olarakta konuşan Çalık şunları söyledi:

“İnanılmaz bir izdiham vardı. Ve yolda yürüyenler o Boğaziçi köprüsündeki insanları milletimizin görmesi lazımdı.  Orada yol yürüyenler bayrak için yürüyorlardı, ezan için yürüyorlardı, Türkiye için yürüyorlardı.  ‘Adalet arıyoruz’ diye yürüyenler dünkü yürüyüşe, bugünkü bu meydanlara bakması lazım. Biz hepimiz, bu millet için, vatkan için, bayrak için, ezan için bugüne kadar yürüdük, bundan sonrada milletimizin istikametinde yürümeye devam edeceğiz.”

Çalık konuşmasını şöyle tamamladı:

“’Kontrollü darbe ‘ diyenler Kurtuluş Savaşı gibi bir savaşı 15 Temmuz’da verdiğimizi bilmeleri gerekir.  16 Temmuz bu ülkenin ikinci kuruluş sürecidir.  İşte milletimiz kendi iradesine, kendi özgürlüğüne, egemenliğine sahip çıktığı tarihtir. 15 Temmuz diriliştir, 15 Temmuz destandır,  15 Temmuz zaferdir, milletin zaferidir, milletin iradesinin zaferidir.”

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30