MALATYA'nın HAKAN'ı

   24 Şubat 2018'de gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi için Malatya'ya teşrif eden Başbakanımız ve Genel Başkan vekilimiz Sn. Binali YILDIRIM'a hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi,öyle ki bu sevgi seli Atatürk Kapalı Spor salonuna sığmayıp,salon dışını da miting alanına dönüştürdü.Başbakanımız kongre salonuna girmeden önce dışarıda bekleyen binlerce kişiye hitap ettikten sonra salonda teşkilat mensupları ve delegelerle buluştu.

   AK Partinin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerde görev alan sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir  yaşam sürdüren Sn Hakan Kahtalı,2015 yılında İl Başkanımız olan şimdiki Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sn. Bülent  Tüfenkci'den görevi devralarak,3 yıllık görev süresince Malatya'mızın 13 ilçesinde disiplinli ekip çalışması ve takım ruhunu birleştirerek dava bilincini tüm teşkilatlarda başarılı bir şekilde sağlamıştır.

    İl başkanlığı görevi süresince özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.Siyaseti tabana yayan muhtarlık,mahalle ve sandık yönetimlerine kadar geniş halk kitleleri tarafından benimsenen Sn.Hakan Kahtalı toplumun gönlünde yer edinmiştir.Düzenli olarak yaptığı mahalle toplantıları,esnaf ziyaretleri ve halk günlerinde vatandaşın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm üretmektedir.

    7 Haziran ve 1 Kasim 2015 genel seçimleri ile 16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği referandumunda oy oranlarını bir önceki seçim sonuçlarına göre % 70'lere taşıyan çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmiştir.

    Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti 1.Olağanüstü kongresinde;

"Adalet ve kalkınma partisini,yani aşkımı,sevdamı,tutkumu,kavgamı önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum" sözleriyle bizlere tevdi ettiği AK davanın Malatya İl Başkanlığı görevini 6. Olağan İl Kongresi ile güven tazeleyerek onurla ve gururla devam ettiren Ağabeyimiz, Başkanımız Sn. Hakan KAHTALI'ya ve yönetimine başarılar diliyorum ve bu yeni dönemde Malatya'nın sıkıntılarına daha da faydali olacağına,yerel ve genel siyasette daha aktif olup siyasete katkıda bulunacağına canı gönülden inanıyoruz.

"Rabbenâ âtinâ min-ledünke rahmeten ve heyyi'lenâ min emrina raşedâ.
Rabbi'ş-rah lî sadrî. ve yessirlî emrî"


"EY RABBİMİZ! Bize kendi katından bir rahmet ver bu işimizde bize
doğruluk ver,bizim için muvaffakiyet (başarı) hazırla."Rabbim,
göğsümü aç ve işimi kolaylaştır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET YÜCEL
AHMET YÜCEL - 3 ay Önce

Sayın yazarım yüreğinize sağlık. Evet il başkanımız mükemmel bir insan .ben şahsım adına kendilerinden çok memnunum.gerek güler yüzlü.gerekse çalışmalarıyla gönüllere taht kurmuş, saygın ve kişilik sahibi bir başkandır.kendileri her zaman taktire layıktır.