Yüksekova'da 40 öğrenci Muğla'ya gönderildi

-Yüksekova TSO ile Muğla TSO başkanlıklarınca hazırlanan "Gönül Köprüsü" Projesiyle Yüksekovalı 40 öğrenci, Muğla'ya geziye gönderildi

Yüksekova'da 40 öğrenci Muğla'ya gönderildi

HAKKARİ (AA) - Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası başkanlıklarınca hazırlanan "Gönül Köprüsü" Projesiyle Yüksekovalı 40 öğrenci, Muğla'ya geziye gönderildi.

Öğretmenlerin eşlik ettiği öğrenciler, Selahaddin Eyyubi Havalimanında Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Salih Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı ile şube müdürleri tarafından Muğla'ya uğurlandı.

Özdemir, yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) ve Muğla TSO Başkanlığının desteğiyle projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Gezinin öğrenciler üzerinde olumlu etki yapacağını aktaran Özdemir, "Çocuklar bu kültürel geziyle farklı yerleri görme şansına sahip olacak. Bu da onların daha idealist bireyler olmaları yolunda etkili olacak. Döndüklerinde daha faydalı çocuklar olarak dönecekler. Çocukları uğurlarken yaşadıkları heyecanı görmek bizi çok mutlu etti." dedi.

Bu tür sosyal projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydeden Özdemir, önümüzdeki günlerde İzmir ve İstanbul'a da öğrenci göndereceklerini bildirerek, katkısı olan kurumlara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30