Tatvan'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları

BİTLİS (AA) - Tatvan'da "1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı" etkinliklerle kutlandı. Van Gölü'nün Tatvan sahilinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, törende...

Tatvan'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları

BİTLİS (AA) - Tatvan'da "1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı" etkinliklerle kutlandı.

Van Gölü'nün Tatvan sahilinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, törende yaptığı konuşmada, bölgenin kalkınması için öncelikle huzurun olması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Bugün jandarmamız, polisimiz ve güvenlik güçlerimiz maalesef kendi dağlarımızda eşkıya peşinde koşuyorlar. Polisimiz bugün sokaklarımızda kendini 'milis' diye tanımlayan yanımızda duran, resim çektiren, milletin aşından ekmeğinden yiyen, yanında yürüyen yeri geldiğinde de gidip eşkıyaya yardım eden çakal tayfanın peşinde koşuyor.

Vaziyetimiz maalesef bu. Ama daha iyiye gideceğiz. Nasıl gideceğiz. Hep beraber. sokağımıza, mahallemize, dağımıza, yaylamıza, ovamıza, bizim olana, namusumuza sahip çıkacağız. Haine, haşarata fırsat vermeyerek. Bunu biz yapacağız."

Tatvan'ın Van Gölü’ne en fazla kıyısı olan ilçesi olduğunu, ancak gölden yeteri kadar faydalanamadıklarını aktaran Belediye Başkanı Fettah Aksoy da şunları kaydetti:

"Van Gölü'ne ve çevreye sahip çıkma konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz, belediye olarak Van Gölü’ne akan her türlü kirliliğin önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız."

Tatvan Liman Başkanı Abdurrahman Aki de Van Gölü’nün kirliliğine değinerek, kısa sürede önlem alınmaması durumunda ikinci bir Haliç vakası yaşanmasının an meselesi olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30