Tatvan'da yaz Kur'an kursları başladı

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde okulların yaz tatiline girmesiyle yaz Kur'an kursları başladı.Tatvan'daki yaklaşık 100 medrese ve camide başlayan kurslarla ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Mehmet Ekinci, kursların 18 Ağustos'a kadar devam...

Tatvan'da yaz Kur'an kursları başladı

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde okulların yaz tatiline girmesiyle yaz Kur'an kursları başladı.

Tatvan'daki yaklaşık 100 medrese ve camide başlayan kurslarla ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Mehmet Ekinci, kursların 18 Ağustos'a kadar devam edeceğini söyledi.

Kursları ziyaret ederek öğrencilere hediye ve ikramlarda bulunan Ekinci, Kur'an öğrenmeye koşan çocukların cami ve Kur'an kurslarını doldurduğunu belirtti.

Kur'an Kursu hoca ve öğrencilerine başarı ve zihin açıklığı dileyen Ekinci, şunları söyledi.

"Eğer biz büyükler camilerde saf tutup namaza durduğumuzda arka saftan ve saf aralarından çocuk cıvıltıları gelmiyorsa geleceğimizden endişe etmeliyiz. Çünkü bu cıvıltıları zikir gibi görmeliyiz. Çocukların sesi caminin tesbihatıdır. Camileri cennet bahçelerine çevirmek istiyorsak çocuklarımızla doldurmalıyız. Aileler ister tatile gitsin ister evlerinde kalsınlar, ister yaylalara çıksınlar ister mevsimlik işçi olarak başka şehre gitsinler, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gençlerimizin, çocuklarımızın hizmetinde olduğumuzu bilsinler."

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30