Huzurevi sakinleri ile yetimler iftarda buluştu

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Mustafa Toprak, yetimler, huzurevi sakinleri ve engelli çocuklarla iftarda buluştu.Türkiye Diyanet Vakfı ile Malatya İl Müftülüğünce düzenlenen "İyilik Sofrası" programı, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin...

Huzurevi sakinleri ile yetimler iftarda buluştu

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Mustafa Toprak, yetimler, huzurevi sakinleri ve engelli çocuklarla iftarda buluştu.

Türkiye Diyanet Vakfı ile Malatya İl Müftülüğünce düzenlenen "İyilik Sofrası" programı, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Yılmaz'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda konuşan Toprak, ülkenin yarınları çocuklarla bir arada bulunmanın ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, çocukların barış, kardeşlik, sevgi ve paylaşmanın ifadesi olduğunu aktardı.

Hayata çocukların gözleriyle masumca bakıldığında, oyun oynayan çocuklar gibi dostça yaşandığında akan kanların ve göz yaşlarının dindiğinin görüleceğine işaret eden Toprak, Müslümanların sadece kendi din kardeşlerine değil, başka din mensuplarına da tam bir insani yaklaşım sergilemeleri gerektiğini ifade etti.

İl Müftüsü Ümit Çimen de ramazanda Müslümanların birçok değeri yeniden keşfettiğine vurgu yaparak, "Ramazan iradelerimiz, ahlak çizgimizdeki kararlı duruşumuzu gösterme fırsatı verir." dedi.

Programa, Malatya Barosu Başkanı Enver Han, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Hacı Bektaş-i Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli ve Cem Vakfı Şube Başkanı Eşref Doğan katıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30