Güroymak Kaymakamlığından engellilere akülü araç

BİTLİS (AA) - Güroymak Kaymakamlığı, kentte önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi 10 bedensel engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye ve elektrikli bisiklet hediye etti.Hükümet Konağı önünde düzenlenen programa katılan Güroymak Kaymakamı...

Güroymak Kaymakamlığından engellilere akülü araç

BİTLİS (AA) - Güroymak Kaymakamlığı, kentte önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi 10 bedensel engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye ve elektrikli bisiklet hediye etti.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen programa katılan Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, engelli vatandaşlarla tek tek ilgilenerek tekerlekli sandalye ve bisikletlerine binmelerine yardımcı oldu.

Kaymakam Alibeyoğlu, ilçede ulaşabildikleri her yoksula ve ihtiyaç sahibine destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Alibeyoğlu, şöyle konuştu:

"İşitme problemi yaşayan vatandaşlarımızın bir kısmına işitme cihazı dağıttık. Sağlık birimleri vasıtasıyla bütün ailelerimizin kulak taramasını gerçekleştireceğiz. Kulak cihazına ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımıza kaymakamlık olarak işitme cihazları alacağız. İlçemizde sandalyeye ihtiyacı olan herkese araç vereceğiz. Tabii bu ciddi manada bize yük getiriyor ama Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının kaynaklarını etkin ve verimli kullandığımızdan dolayı elimizden artan parayla bu malzemeleri almış bulunmaktayız. Vakfımızda dosyası olan bütün dosyaları raflardan indirdik, tekrar bir daha gözden geçirdik ve şunu gördük çok ciddi manada ihtiyacı olmadığı halde bir şekilde bize yalan yanlış beyan vererek vakıftan yıllarca yardım alan vatandaşlarımızı tespit ettik. Tabii gerekli çalışmaları yapınca her ay epeyce bir kaynağımız bizde kalmış bulunmakta ve onu da bu ihtiyaç sahibi güzel genç kardeşlerimize yardım olarak aktarıyoruz."

Yeni araçlarına kavuşan engelli vatandaşlar, Kaymakam Alibeyoğlu'na teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30