Malatya'da çarşıda bayram yoğunluğu

MALATYA (AA) - Malatya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla çarşıda yoğunluk yaşanıyor.Bayram arefesinde çarşı ve pazarlarda yoğunluk artarken, bayram alışverişini son güne bırakan bazı vatandaşlar ise şeker, tatlı ve kolonya satın aldı....

Malatya'da çarşıda bayram yoğunluğu

MALATYA (AA) - Malatya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla çarşıda yoğunluk yaşanıyor.

Bayram arefesinde çarşı ve pazarlarda yoğunluk artarken, bayram alışverişini son güne bırakan bazı vatandaşlar ise şeker, tatlı ve kolonya satın aldı.

Kent merkezindeki caddelerde açılan pazarlarda alışveriş yapan bazı vatandaşlar, ramazan ayı boyunca iftar sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan yassı kadayıf üretimi yapan iş yerlerinin önünde ise uzun kuyruklar oluşturdu.

Tel kadayıf üreticisi işletme sahibi Mehmet Emin Doğan, bayram dolayısıyla işlerinin arttığını belirterek, "Allah'a çok şükür işler iyi gidiyor, dükkanın önünde 20 kişi bekliyor. Akşam kuyruk bitene kadar çalışacağız, vatandaşı boş göndermeyeceğiz." dedi.

Çarşıdan alışveriş yapan vatandaşlardan Feyzullah Altay ise bayram alışverişi yaptıklarını belirterek, bayramın hayırlara vesile olmasını diledi.

Çarşı ve pazarlarda vatandaşlar 20 liraya pantolon, 30 liraya ayakkabı, 10 liraya da penye satın alabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30